فهرست

اخبار شهرستان ها

همزمان با هفته کتاب برگزار شد:

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم با امام جمعه شهرستان

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم به همراه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با امام جمعه شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، الهه زارعین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم؛ عزت اله عسگری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان با حجت الاسلام و المسلمین ترابی، امام جمعه شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
در ابتدای دیدار الهه زارعین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم ضمن تبریک و گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی گزارشی از اقدامات صورت گرفته درخصوص افزایش تعداد کتابخانه ها، ارتقاء سرانه مطالعه و فعالیت های کتابخانه به صورت مجازی در ایام کرونا ارائه داد.
زارعین از حمایت های معنوی و توجه امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان به مسائل فرهنگی و کتاب و کتابخوانی و طرح مسائل و مشکلات در این حوزه در جلسات شورای فرهنگی تقدیر کرد.
در ادامه حجه الاسلام و الملسمین حاج آقا ترابی در سخنانی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره علامه طباطبایی و گرامی داشت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: نامگذاری این روز بزرگ به خاطر وجود پر خیر و برکت علامه طباطبایی بوده است، شخصیتی که عمر خود را در راه کسب و نشر علم و دانش و ترویج فلسفه اسلامی صرف کرده است.
امام جمعه رباط کریم در ادامه به پیشرفت های علمی و تحقیقاتی کشور اشاره و تاکید کرد: پایه و اساس این پیشرفت ها و تحولات علمی از کتاب و مطالعه و پژوهش آغاز می شود و اگر می خواهیم به قدرت علمی منطقه تبدیل شویم باید به نهادینه کردن فرهنگ مطالعه خصوصا در نسل جدید کمک کنیم.
 حجه الاسلام و الملسمین حاج آقا ترابی اضافه کرد: اسلام دین علم و آگاهی و بشارت است و زیبنده یک جامعه اسلامی نیست که با مطالعه غریب باشد، باید تلاش کنیم کتابخوانی به یک ارزش و فرهنگ تبدیل شود.
امام جمعه شهرستان رباط کریم در پایان از زحمات ها و تلاش های کتابداران و دست اندارکاران فرهنگ و کتابخوانی خصوصا رئیس اداره کتابخانه های شهرستان رباط کریم تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است این دیدار به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی بدون حضور کتابداران برگزار شد و امام جمعه شهرستان مراتب سلام، تبریک و خدا قوت خود را به کتابداران محترم ابلاغ نمود.
نسخه قابل چاپ