فهرست

اخبار شهرستان ها

همزمان با هفته عفاف و حجاب برگزار شد:

معرفی کتاب در بسترفضای مجازی کتابخانه های عمومی شهرستان پیشوا

به مناسبت هفته عفاف و حجاب سه عنوان کتاب در بستر فضای مجازی کتابخانه های عمومی شهرستان پیشوا معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی تهران؛ به مناسبت هفته عفاف و حجاب و به منظور ترویج فرهنگ حیا و عفت، تحکیم بنیان خانواده به همت مسئول و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان پیشوا چند عنوان کتاب با موضوع حجاب در بستر فضای مجازی کتابخانه برای اعضا و علاقمندان کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
معرفی کتاب "حریم ریحانه " در بسترفضای  مجازی کتابخانه پانزده خرداد
به همت صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه پانزده خرداد، برنامه معرفی از کتاب  "حریم ریحانه ": اولین و تنها دایره المعارف و اطلس پوشش و عفاف در کشور" کاری از کانون تحقیقات کاربردی خیبر، در بستر فضای مجازی کتابخانه برگزار شد.


در ابتدا ابراهیمیان کتاب "حریم ریحانه"را کتابی جامع و کامل برای افرادی که می خواهند به تحقیق درباره پوشش و حجاب بپردازند,عنوان کرد و گفت: این کتاب به چاپ 21 رسیده و از بخشهای مختلفی تشکیل شده است که شامل تاریخچه پوشش و عفاف در کشورهای جهان و ایران در قرنهای مختلف ، همچنین اشعاری درباره حجاب و پوشش از شاعران مختلف و سخن بزرگان درباره حجاب از جمله امام راحل، رهبر انقلاب و دیگر شخصیتها می باشد.
وی تصریح کرد:در بخشی از کتاب آیات و احادیثی درباره حجاب و عفاف از معصومین علیه السلام و احکام پوشش و احکام بانوان و آقایان راشرح داده است.
معرفی کتاب "حجاب، آزادی یا اسارت؟   "در بستر فضای مجازی کتابخانه شهدای امام امین
به همت فاطمه شیری مسئول کتابخانه شهدای امامی امین، کتاب " حجاب، آزادی یا اسارت؟ "نویسنده یوسف علیپورباغبان نژاد و اصغر رضایی در بستر فضای مجازی کتابخانه برای اعضا و علاقمندان کتاب و کتابخوانی معرفی  شد.

 

مسئول کتابخانه شهدای امامی امین در معرفی کتاب گفت: این کتاب نگاهی به جایگاه حجاب در میان زنان دارد و از زاویه ای تحلیلی به بررسی حجاب در جوامع غربی پرداخته و  آن را بازبینی می کند؛ مولفان در این اثر می کوشند نوع پوشش زنان در جوامع مختلف را جنبه گزاره های تاریخی مطرح کنند و پیامدهای آن را در جامعه شرح دهند.
وی افزود:در این کتاب علاوه بر اشاره به تاریخ پیدایش حجاب آن را از منظر فطرت و عقل مدنظر می گیرد. در بخش دیگر کتاب به جایگاه حجاب از منظر ادیان در فرهنگ های مختلف زنان و داشتن پوشش دعوت می شود.
معرفی کتاب "در و صدف " در بستر فضای مجازی کتابخانه فردوسی
به همت سکینه الیکائی مسئول  کتابخانه فردوسی، برنامه معرفی از کتاب  "در و صدف " نوشته سید مهدی شجاعی در بستر فضای مجازی کتابخانه برگزار شد.

 

الیکائی با بیان اینکه موضوع کتاب درباره حجاب است گفت: این کتاب در چهار بخش شامل مباحث دینی، اجتماعی و سیاسی نوشته شده است؛ بخش اول در باره سعاد و کمال گرایی انسان بحث شده؛ در بخش دوم کتاب که عنوان آن ریشه پیدایش فرهنگ بی حجابی در جهان در مورد ریشه انحرافات جنسی و آثار مخرب آزادی جنسی است و علل گسترش فرهنگ بی حجابی و بد حجابی در کشورهای مسلمان از جمله ایران را مورد بحث و بررسی قرار داده است.
وی افزود:در بخش سوم مباحثی در زمینه نگاه و سایر حواس در شکل گیری تفکرات و انحرافات فکری عنوان شده و در بخش چهارم موارد مربوط به لباس و زینت و انواع آنها و نحوه ارتباط انسان به آن دسته از مسائل توضیح داده شده است.

نسخه قابل چاپ