فهرست

اخبار شهرستان رباط کریم

با صدور پیامی صورت گرفت؛

دعوت امام جمعه شهرستان رباط کریم از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی، امام جمعه شهرستان رباط کریم، در پیامی از عموم مردم برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، همزمان با برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی، امام جمعه شهرستان رباط کریم، در پیامی از عموم مردم برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
آنگاه که خداوند تبارک و تعالی معجزه خود را در قالب کتاب عظیم الشأن قرآن متجلی می سازد، اهمیت کتاب و کتابخوانی بر هیچ مسلمان مؤمنی پوشیده نخواهد بود. دانشمندان و متفکران مسلمان از دیرباز با تالیفات گرانقدر و نشر معارف اسلامی، شیفتگان نور و رهروان راستی و رستگاری را از نعمت ارزشمند کتابخوانی بهره مند ساخته اند.
برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در این ماه مبارک بی شک فرصتی برای ترویج فرهنگ متعالی اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، الگو برداری عموم مردم از سبک زندگی امام رضا(ع)، حضرت امام هادی (ع)، حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع) و نهادینه شدن عادت به کتابخوانی و در نتیجه توسعه فرهنگی جامعه خواهد بود.
 ضمن قدردانی از متولیان و دست اندرکاران برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، از مردم بصیر و شریف دعوت می کنم در این ماه مبارک که از زیارت مضجع شریف شمس الشموس حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) به صورت حضوری محروم هستیم، با مطالعه منابع ارزشمند این جشنواره که متناسب با همه گروه های سنی به صورت مجازی در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است، با سیره عملی زندگی اهل بیت علیهم السلام مأنوس شویم و از آن ارواح طیبه جهت برطرف شدن رنج و محنت از جهانیان و به ویژه مسلمانان جهان یاری بخواهیم.
امید که همه عزیزان از برکات معنوی و معارف برآمده از این جشنواره بهره‌مند شوند.