فهرست

اخبار شهرستان دماوند

به کوشش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دماوند برگزار شد:

نشست خوانش کتاب خونین شهر تا خرمشهر به مناسبت سوم خرداد

همزمان با سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر،نشست خوانش کتاب خونین شهر تا خرمشهر اثر محمد درودیان به همت اداره کتابخانه های عمومی دماوند در فضای مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ نشست خوانش کتاب" خونین شهر تا خرمشهر"  اثر محمد درودیان همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر با حضور، غلامرضا عبداله بیگی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، لیلا زعفرانی؛ مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری، حسین محمدی؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی، کتابداران و علاقه مندان ظهر امروز دوشنبه سوم خرداد در فضای مجازی برگزار شد.
در ابتدای برنامه حسین محمدی؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دماوند ضمن گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر گفت: همه ما مدیون خون شهدا هستیم و رسالت فرهنگی ما ایجاب می کند رشادت ها و پیروزی شهدا را برای مردم و فرزندان این مرز و بوم معرفی و بازخوانی کنیم.
در ادامه بخشهایی از کتاب خونین شهر تا خرمشهر تالیف محمد درودیان با خوانش کتابداران شهرستان و دیگر علاقه مندان در فضای مجازی بازخوانی شد.
گفتنی است کتاب «خونین شهر تا خرمشهر» در نخستین همایش ادبی ـ هنری حماسه خرمشهر برنده جایزه اول معرفی شد  و دارای سه فصل است: فصل اول «از اشغال تا آزادسازی» است که به آغاز جنگ و اشعال خرّمشهر می‌پردازد و ضمن شرح مقاومت مردم خرّمشهر در محورهای مختلف جبهه و داخل شهر و چگونگی هجوم دشمن و مسیر حرکت نیروهای دشمن، به بررسی وضعیت داخلی عراق و تأثیر مقاومت ملّت ایران بر استراتژی عراق می‌پردازد. فصل دوم، «آزادسازی»، به بررسی عملیات بزرگی که به آزادسازی خرّمشهر انجامید (بیت‌المقدّس) عملیاتهای ثامن‌الائمه، طریق‌القدس و فتح‌المبین پرداخته، ویژگی‌ها و مراحل مختلف هر عملیات را (از طرح‌ریزی و پشتیبانی تا نتایج) توضیح ‌می‌دهد. فصل سوم به بازتاب پیروزی و نتایج آزادسازی خرّمشهر، می‌پردازد و شرح می‌دهد که چگونه با آزادسازی خرّمشهر، موقعیّت ایران در منطقه تثبیت گردید


عكس های مرتبط :