فهرست

اخبار شهرستان پیشوا

در بستر فضای مجازی کتابخانه فردوسی صورت گرفت؛

معرفی کتاب110داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی علیه السلام

به همت سکینه الیکائی مسئول کتابخانه فردوسی روستای طارند بالا ،معرفی کتاب 110داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی علیه السلام در بستر فضای مجازی کتابخانه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی تهران ؛ به همت سکینه الیکائی مسئول کتابخانه معرفی کتاب " 110داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی علیه السلام "گردآورنده دفتر مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در امور جوانان، انتشارات سروش؛توسط سکینه الیکائی در بستر فضای مجازی کتابخانه صورت گرفت.
سکینه الیکائی در بیان معرفی کتاب گفت :کتاب 110 داستان دوران جوانی امیرالمؤمنین امام علی علیه‌السلام از بهترین منابعی است که می‌تواند الگویی شایسته از زندگی سراسر برکت جوانمردترین جوان تاریخ را به جوانان ما ارائه دهد؛ الگوی کاملی که از نوجوانی تا شهادتش در بیست‌ویکمین روز از ماه رمضان سال ۴۰ هـ.ق، همواره راه راستی را در پیش گرفت؛ الگویی که دقیق‌ترین میزان سنجش اعمال انسان با عمل صالح است و تأسی از او و فرزندانش، افتخارآمیزترین پیروی در طول تاریخ بشر را رقم می‌زند.
این کتاب در قالب ۱۱۰ داستان کوتاه و واقعی، بخش‌هایی از زندگی امیر مؤمنان را در ۷ فصل با عنوان‌های «علی در دوران کودکی و نوجوانی»، «علی در مکتب تعلیم و تربیت»، «علی در محراب دعا و عبادت»، «علی در میدان جنگ و شجاعت»، «علی بر قلّه‌های اخلاق و فضیلت»، «علی در موضع ارشاد و هدایت» و «علی در عرصۀ کار و خدمت» ارائه می‌دهد.
حُسن گزینش حکایات و بهره‌گیری از منابع و مستندات تاریخی در نقل روایات از ویژگی‌هایی ممتازی است که این اثر دینی‌آموزشی را برای خواننده مطلوب‌تر می‌سازد.